Den 14. - Už tam budem?
Liga je sice ve víkendové hibernaci, ale věřím, že kdyby z pátku na sobotu proběhl přepočet, mohl by to být poslední přepočet. Vypadá to, že 3 lidi a pohadka už nemají jak zvrátit nezvratný osud a podle mapy to skoro vypadá, že už kapitulovali. Thalovo podpoření kultu je jedním z náznaků - i když jak známe Thala, klidně by tohle udělal jen tak z hecu i bez kapitulace - ale nox nemá například ani vyhlášené války Fafnerovi do zázemí. Všude jinde ale války vyhlášené zůstávají a tak je teorie o kapitulaci dosti na vodě.
Co na vodě není je Bomečkova magická dominance a je jen otázkou, jestli dokáže za jeden přepočet nabrat natolik silnou SK k prokouzlení nebo budou opozici ještě chvíli škádlit, potažmo expit hrdiny a zároveň riskovat jejich cenné životy. Teoreticky se liga může dohrávat ještě pár dnů a to za záminkou vykrást zbylé krypty. Osobně tohoto nejsem fanouškem, ale jelikož se oficiálně dle kodexu nejedná o prodlužování věku, je to naprosto relevantní důvod pro to, zůstat v lize o pár dní déle. Zlé jazyky mohou tvrdit, že Bomi jen nemá po tu dobu dostatečnou SK, ale takový argument je děravější než arekovo zázemí. Ne nadarmo je po něm také pojmenován opoziční kult. Jestli takové pošťouchnutí stačí na to, aby se zde příští věk odehrála odveta, těžko říct.
Netřeba však nadále rozebírat věk, který spěje ke zdárnému konci a míří tak do rukou noxovy party. Dobrá práce a těšme se z dalšího, snad podobně napínavého věku.
Den 10. Dračí rozprava
Pár minut po půlnoci přilétá do Skřetí stezky zbídačený Sunfyre. Z jednoho křídla mu trčí kopí, na trupu má viditelné šrámy od meče a pod okem má bouli asi po nějakém magickém výboji. Už podruhé v tomto věku ho jeho pán - Ziinzibill - pocuchal, tentokrát ho vyslal na Přístav Torment, na němž neodhadl sílu okolních vojenských smluv a možná taky doufal, že Bomeček prorazí magickou obranou - což se nejspíše nestalo.
Přistál nedaleko Royal Dragona a odplivl na zem: "zatracená člověčí cháska! Požral bych je sám, kdybych mohl."
"Kecy prdy beďary," ozvalo se z klece nedaleko od jeho druha.
"Cos říkal?" odvětil Sunfyre a přiletěl blíž ke kleci.
"Já? Nic," opáčil Royal Dragon. "Já jen, že i s tou princeznou Irsidian sis dal pěkně na čas, tak pochybuju, že sežereš mého plně ozbrojeného pána Vélina."
"Sežral bych! Kdyby tam nepřilezlo tolik mudrců na loďkách a neházeli po mě všelijaké kletby. Tys tam nebyl, víš kulový!" urazil se Sunfyre.
"Ale no tak bráško. Stejně seš zbytečnej. Zinzi se skřetem na severu raději míruje a jeho jediná práce je, aby byl zátka a stejně to takhle dosere neuváženým útokem. Teď abyste to tady vyuragánovali," snaží se ho chlácholit Royal Dragon.
"Vy jste teda pěkní syčáci, dáváte jim zabrat. Zinzi jak usne, tak mu koukám do hlášení a teda v kapse to nemáme. Ten Vélin se na těch ostrovech docela rozjíždí, Thal kdo ví co kuje a Fafner bude taky ještě tvrdej vořech."
"Ale prdlajs. Však ty nadávky od velitelské tabule slyším až tady. Arek už je polomrtvej, ten si leda brousí zoubky na brloh a to bude taky jedinej úspěch, kterého tady ještě dosáhne. Bomeček je pěkně od podlahy kouzlí a nox na to, v jakém hraje počasí, tak to rozjel parádně. Navíc Vexta jakmile vykrade kryptu, tak zdrne a máte další prostor. Naši tam maj toho Lossosa, co s váma míruje a s náma to vypadá, že furt bojuje. Asi prej máme málo starostí nebo málo zemek nebo já nevím, že se na něm vyčerpáváme," naštvaně Royal Dragon a protáhl si přes klec křídla, div s ní nevzlétl.
"Jako jo. Nebudu lhát, vypadá to pro nás líp. Ale vy beztak máte ještě něco v rukávu. Thala na trojtahu nebo nějakou takovou čuňárnu," nadhodil špionážně Sunfyre.
"Možná jo, možná ne. To se nedozvíš, slídile!" odhalil ho Royal Dragon.
"Stejně je to vtipné co, jak přes víkend máš volno, můžeš si volně lítat po světě dva dny a až pak zase práce," rozplýval se na oplátku Sunfyre.
"Děláš si prdel, že?" utrhl se na něj Royal Dragon načež kopnul pařátem do klece, což udělalo takový randál, že to upoutalo pozornost nedalekých zdecimovaných skřetů.
"Co je to tady! Sunfyre, neměl bys letět k pánovi podat hlášení, že jsme dostali na frak a nevykecávat se tady s nepřítelem?" obořil se na draka veleskřet, pravděpodobně nevědom si převahy, kterou nad ním v tu chvíli drak měl.
"No jo porád," opáčil znechuceně Sunfyre, vytrhl si z křídla kopí a vydal se vstříc Bílé věži, kde toho večera Zinzi přespával, aby mu sdělil debakl na Přístavu Torment.